Najlepsze kryminały na prezent walentynkowy

Walentynki to święto, które kojarzone jest przede wszystkim z miłością i szczęściem. Jest to również czas dylematów, związanych z tym, co podarować swej drugiej połówce. Wielu Panów zastanawia się czym obdarzyć swe partnerki, aby niespodzianka była udana i sprawiła szczerą radość. Dobre rozwiązanie tego problemu stanowi powieść kryminalna. To niezwykle popularny i szczególnie lubiany gatunek literacki, który przypadnie do gustu wszystkim fankom mrocznych i pełnych napięcia książek. Jest to zarówno prosty, jak i oryginalny prezent na walentynki dla dziewczyny gwarantujący uśmiech na jej twarzy. Na jakie pozycje warto zwrócić uwagę podczas zakupu najlepszego kryminału?

W walce o wolność

Bobby Nock to młody nauczyciel, który zostaje oskarżony o zabójstwo uczennicy Jessiki Silver. Za sprawą ławniczki Mai Seale sąd uniewinnia go z postawionych zarzutów. 10 lat później powstaje decyzja o nakręceniu serialu dokumentalnego dotyczącego tego dochodzenia. Ławnicy orzekający podczas procesu spotykają się ponownie, aby przypomnieć sobie fakty związane z tą sprawą. Jeden z nich twierdzi, iż ma nowe dowody, które obciążają Bobby’ego. Kilka godzin później odnalezione zostaje jego ciało. W trakcie śledztwa okazuje się, że ostatnią z przebywających z nim osób jest Maya, przez co policja oskarża kobietę o dokonanie zbrodni. Maya musi podjąć się wyzwania, jakim jest odkrycie prawdy, aby oczyścić swoje imię z postawionych zarzutów. Czy uda jej się tego dokonać? Czy Bobby naprawdę jest mordercą? “Niewinny” to książka amerykańskiego pisarza i scenarzysty Grahama Moore’a. To pełen napięcia kryminał utrzymany w charakterze thrillera prawniczego, który przyciągnie uwagę każdej miłośniczki zagadek i nierozwiązanych, krwawych spraw.

Koszmary z przeszłości na drodze prawdziwych uczuć

“Miłość leczy rany” to oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść polskiej pisarki Katarzyny Bondy. W Uralsku w Kazachstanie dochodzi do starcia, w którym zamordowani zostają członkowie niebezpiecznego, lokalnego gangu. Tamtejszy sąd orzeka o skazaniu na śmierć winnego zabójstwa i wydaje za nim list gończy. Sprawca pozostaje jednak nieuchwytny. W podobnym czasie w Górach Sowich na Dolnym Śląsku pojawia się nieznany nikomu uzdrowiciel Igor. Poznaje on Tosię Petry, a ich relacja przeradza się w trwałą i bezgraniczną miłość. Nikt jednak nie zna sekretów Igora i nie wie, co ukrywa pomocny i dobroduszny przybysz. Czy Igor jest powiązany z morderstwem w Kazachstanie? Czy uczucia bohaterów zostaną wystawione na ryzykowną próbę? Katarzyna Bonda w fascynujący sposób opowiada historię dwojga ludzi, których połączyła wiara, nadzieja i miłość, a także przedstawia brutalność i siłę kazachstańskiej mafii. To idealny kryminał do podarowania na Walentynki osobie, dla której zrobi się wszystko.